Telefon Şarjını Facebook Bitiriyor

Telefon Şarjını Facebook Bitiriyor

Telefon Şarjını Facebook Bitiriyor

Akıllı telefonlarla ilgili birçok kişi, şarjlarının çok çabuk bitmesinden, gün içerisinde birkaç kez şarj etme gereksinimi doğmasından şikayet ediyor. Akıllı telefonların bu şarj bitme sorunu, çeşitli sebeplerden kaynaklanabiliyor.
Akıllı telefonların hayatın içinde önemli bir yere gelmesinin ardından telefonlar yediden yetmişe herkesin elinden düşmüyor. Eskisi gibi sadece haberleşme ihtiyacını karşılamayan akıllı telefonlar, fatura ödemeden haber okumaya, eğlencede film izlemeye kadar çok kapsamlı hizmetler veriyor. Adeta cepte taşınan bilgisayarlar olarak nitelendirilebilecek akıllı telefonlarda sıklıkla şarj problemleri yaşanıyor. Birçok kişi, akıllı telefon şarj ömrünü uzatma yolları konusunda bilgi sahibi olmak istiyor.
Akıllı Telefon Şarj Problemi
Geceden şarj edilen akıllı telefonların daha öğlen olmadan şarjının bitmesinin çeşitli sebepleri bulunuyor. Aslında akıllı telefon kullanıcılarının uygulayacağı şarj ömrü uzatma taktikleri ile akıllı telefonun daha uzun şarjının gitmesi mümkün oluyor.
Facebook Şarj Yiyor
Akıllı telefonlar en sık sosyal medya ağları için kullanılıyor. Sosyal medya ağlarında anında bildirim almak, anında paylaşım yapmak, kısa sürede arkadaşlara ulaşma fırsatı sunan akıllı telefon uygulamaları kişilerin şarjlarının çok çabuk bitmesinin birinci sebebi olarak biliniyor.
Eğer akıllı telefon şarjının daha uzun gitmesi isteniyorsa özellikle akıllı telefon şarjının %20’sini bitiren Facebook uygulamasının silinmesi gerekiyor. Araştırmalara göre akıllı telefondan Facebook uygulaması silmek akıllı telefon şarjının daha uzun süre gitmesini sağlıyor.
Şarjın %20’sini Bitiriyor
Facebook uygulaması dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya ağları arasında yer alıyor. Her geçen gün eklenen yeni bir özelliği ile daha cazip hale gelen Facebook, akıllı telefonlarda şarj yetmeme problemine yol açıyor.
Akıllı telefonlarda kullanılan Facebook mobil uygulaması için eklenen her özellik, şarjınızdan bir parça daha çalışıyor. Uzmanlar tarafından uygulanan testlere göre iPhone 6s modelinde Facebook uygulaması %15 oranında şarjın çabuk bitmesine, android akıllı telefonlarda ise %20 oranında şarjın çabuk bitmesine sebep oluyor.
Arka Planda Program Çalıştırmayın
Uzmanlar, daha uzun şarj ömrü için Facebook uygulamasını silmeyi tavsiye ediyor. Fakat akıllı telefonlarında Facebook uygulamasından vazgeçemeyenler için de arka planda çalışan uygulamaları tamamen kapatmanın şarj ömrünün uzatmaya etki ettiği, bu nedenle arka planda çalışan uygulamaların kapatıldığından emin olunması tavsiye ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. bilgi dedi ki:

  Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş ben genellikle yanımda 2 adet power bank taşıyorum böyle sosyal mecralar telefonda pil bırakmıyor ki D:

 2. Barış dedi ki:

  Facebook grubum olduğu için bizim daha çoook biter şarjımız.

 3. barisct dedi ki:

  El mahkum sosyal mecralardan biri olunca bir çok kişi için yapacak çok bir şey kalmıyor aslında.

 4. kurt dedi ki:

  bilgi için teşekkürler

 5. ali eren dedi ki:

  güzel paylaşım

BİR YORUM YAZ