Fiberden 1000 Kat Hızlı İnternet Olabilir

Fiberden 1000 Kat Hızlı İnternet Olabilir

Fiberden 1000 Kat Hızlı İnternet Olabilir

 

İnternet akıllı telefonlarda da kullanılmaya başlanmasından itibaren günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kişilerin birçok işlemleri internetten halletmeye başlamasının da bunda etkisi büyük oldu. Artık yediden yetmişe herkes, internete ihtiyaç duyuyor.
Alışveriş, eğlence, bilgi alma, haberleşme, fatura yatırma, bakiye sorgulama, bankacılık işlemleri gibi yüzlerce işlemi tek tıkla halleden internet sayesinde yaşam da oldukça kolaylaşmakta, uzun süren işler daha kısa sürede halledilmektedir. Bunun yanı sıra internet kullanıcıları sayfaların geç yüklenmesinden, video izlerken donmalardan gibi birçok internet hızı şikayetleri konusunda yakınmaktadır.
İnternet Hızı Önemi
Birçok kişi internet üzerinden veri paylaşımı yapıyor. Bu verilerin sağlıklı ve hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaşabilmesi için hızlı bir internet en gerekli şeylerin başında yer alıyor. Fakat bazı düşük hızlı internetler, dosyaların, gönderilmek istenen verilerin yavaş ve geç olarak aktarılmasına neden olabiliyor.
Geçilen dönemler içerisinde internet dünyasına giriş yapan Google Fiber hızı kişileri heyecanlandırmış, bu sayede birçok kişi daha hızlı internet kullanma şansı yakalamıştı. Bilim adamları fiber hızdan 1000 kat daha hızlı bir internet ağı olabileceğini ortaya koyan bir çalışma gerçekleştirdi.
1 Terabit Hızla İlerleyen İnternet
Alman bilim adamları, yapmış oldukları çalışmalarda, bir optik ağ sistemi içerisinde bulunan 1 terabit hızla ilerleyen internet hızı olduğunu keşfetti. Şu an hızı ile ün salmış olan Google Fiber ile kıyaslandığında bu yeni elde edilen 1 terabti hızındaki internet hızı, Google Fiber hızına göre 1000 kat daha hızlı veri paylaşabiliyor.
1 terabit hızındaki internet hızında her saniyede 125 gigabayt veri rahatlıkla indirilebiliyor. Bilim insanları daha önceki dönemlerde de, sadece laboratuvar ortamında kalmak şartı ile çok hızlı internet üretebilmişlerdi. Bu veriye dayanarak elde edilen bu 1 terabit hızındaki internet hızı, bilim dünyası tarafından önemli bir bilgi olarak kabul ediliyor.
Bilim Etkinliğinde Sunuldu
Almanya’da ortaya çıkarılan bu verilerin ilk bulguları, ilk olarak Avrupa Optik İletişim Konferansı içerisinde sunuldu. Diğer bilim adamları tarafından da bu bulguları henüz doğrulama olanağı sağlanamadı. Bu nedenle elde edilen bu 1 terabitlik internet hızının evlerde kullanılıp kullanılmayacağı konusu henüz bilinmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. bilgi dedi ki:

  Böyle bir şey olursa benim için çok güzel olur bir filmi indirmek için o kadar süre beklemek zorunda kalmayacağız

 2. Adnan dedi ki:

  böyle bir hız olursa filmi sitelerde izlemek yerine direk indir ve rahat rahat izle moduna gecerim.. bu hıza birde fiyatlar konusuna el atsalar süper olur.

 3. ahmet dedi ki:

  zaten var diye biliyorum ben. NASA kullanıyor diye biliyorum. deepweb aracılığı ile bir belgede karşılaşmıştım. Eğer şimdiden gerçekleşmişse de çok şaşırmam.

 4. sette dedi ki:

  Başarılar, böyle devam

 5. ankaralı dedi ki:

  faydalı bilgiler mevcut. Başarılar

BİR YORUM YAZ