2017 Yılına Damga Vurması Beklenen Teknolojik Gelişmeler

2017 Yılına Damga Vurması Beklenen Teknolojik Gelişmeler

2017 Yılına Damga Vurması Beklenen Teknolojik Gelişmeler

2017 yılının başlamasına çok kısa bir süre kaldı. Yeni yıl ile birlikte teknoloji dünyasında yaşanacak olan yenilikler, gelişmeler de tüm dünya tarafından merak ediliyor. Her yıl çıkan teknoloji trendleri kişilerin hayatına doğrudan etki ediyor. Bu nedenle birçok kişi yeni yılda yaşanacak trendleri sabırsızlık ile bekliyor.
Uzmanlar, 2017 yılı teknoloji trendleri ile ilgili kapsamlı bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda 2017 yılında dünya genelinde büyük ses getirecek, teknolojik gelişmeler listelendi.
Genetik tabanlı kişisel tıp
Sosyal robotlar
Sanal gerçeklik
Yapay zeka

Giyilebilir teknoloji 2017 yılında en çok ilgi görecek teknolojiler arasında kabul ediliyor.

Sanal Gerçeklik
Teknoloji, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Öte yandan teknoloji alanında hızla yaşanmaya devam eden yenilikler, gelişmeler sayesinde birçok şey mümkün olmaya başladı. Son dönemlerde özellikle gençler tarafından sanal gerçeklik teknolojisi büyük ilgi görüyor.
Mobil cihazlarda 360 derecelik videoların desteklenmeye başlanması ile önem kazanan sanal gerçeklik, dünya genelinde hızla yayınlamaya devam ediyor.

Yapay Zeka
Çok yakın bir zamanda basit rutin işler yapay zekalar tarafından yapılmaya başlanacak. İnsanları hem korkutan hem şaşırtan bu yapay zeka teknolojisi 2017 teknoloji hitleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Basit rutin işleri yapay zekalara yaptırarak insanlar zaman kazanacak ve daha katma değerli işlere yoğunlaşma fırsatı yakalanmış olacak.

Genetik Tabanlı Kişisel Tıp
Kişisel tıp uygulamaları, kalp rahatsızlıkları, kanser, diyabet gibi yaygın rastlanılan hastalıklarda, riskli kişilerin tespitinde büyük önem taşıyor. Bu durumda da riskli grupların belirlenmesi için genetik bilgilere ihtiyaç duyuluyor. Geleneksel tıpla birlikte uygulanması beklenen kişisel tıbbın 2017 yılı içerisinde öneminin artacağı düşünülüyor.

Giyilebilir Teknoloji
Akıllı cihazlar olmadan artık evin içerisinde bir odadan bir odaya gidilmiyor. Günlük hayatın bir ayrılmaz parçası haline gelen teknoloji, giderek şekil değiştirerek gün içerisinde rahatlıkla giyebileceğiniz aksesuarlara dönüşerek karşınıza çıkıyor. İnsanların bileklerinde rahatlıkla taşıyabileceği giyebilir teknolojiler yeni yılla birlikte daha çok yaygınlaşmaya başlayacağı düşünülüyor.

Sosyal Robotlar
Teknolojinin gelişmeye devam etmesi ile birlikte robotların gelişimi de sürüyor. Birçok önemli alanda üretilen özel robotlar kullanılarak, insan gücü ile yapılan işler robotlara devredilebiliyor. Kendi kendini yönetip, öğretilen kurallara uyan sosyal robotların yeni yılla birlikte biraz daha insanlaşması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ercan KIZILKOCA dedi ki:

  Robot ve ÖZELLİKLE YAPAY ZEKA çok gelişecek çokk söylemedi demeyin 🙂 Özellikle google bunu çok gelişterecek

 2. ahmet dedi ki:

  benim yapay zeka ile ilgili beklentilerim büyük. bir çok çalışma mevcut yapay zeka ile ilgili. eğer 2017 yılında hayata geçirilirse hayatımızı büyük ölçüde katı sağlayacağına inanıyorum.

 3. mara dedi ki:

  bilgi için teşekkürler

 4. sevilay dedi ki:

  Başarılar, böyle devam

 5. zaza dedi ki:

  teşekkürlerrrrr

BİR YORUM YAZ